Na Havla zavzpomínají i v polských Katovicích, v kavárně Slezského národního divadla

Vzpomínkový večer věnovaný Václavu Havlovi zorganizovali také v polských Katovicích. Akce proběhne v kavárně Slezského národního divadla. Motivem večera o bývalém českém prezidentovi budou nejen krátké nohavice, ale také vanilkové rohlíčky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel zemřel 18. 12. 2011 | Zdroj: ČTK

Katovice pro Václava Havla. Setkání organizované sdružením Panorama kultur v divadelní kavárně Bellmer se ponese hlavně v duchu her, které bývalý český prezident napsal ještě jako dramatik.

„Dobrovolníci, kteří se nám přihlásili, budou předčítat úryvky z děl Václava Havla. Až poznáme vítěze soutěže, budeme si o Havlovi povídat s překladateli jeho děl a vzpomínat na něj se znalci české kultury,“ říká Ewa Gajewská redaktorka spolupořádajícího portálu novinka.pl, který se věnuje české a slovenské kultuře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Václava Havla se bude vzpomínat i v polských Katovicích. Podrobnosti o akci zjišťoval redaktor Pavel Novák.

„A kdo s námi zůstane v kavárně déle, ochutná také třeba české lentilky a také vánoční cukroví, které jeden náš kamarád napekl. Myslím, že to budou vanilkové rohlíčky,“ dodává.

Zájemce o vzpomínku na bývalého českého prezidenta její organizátoři už v pozvánce na večer v divadelní kavárně vyzvali, aby si náležitě upravili kalhoty. Na památku Václava Havla si je mají povytáhnout.

„Samozřejmě počítáme s tím, že si každý, kdo přijde udělá takové gesto a ohrne si nohavice. Možná někteří dorazí dokonce v opravdu zkrácených kalhotách,“ popisuje Gajewská.

Pořadatelé vzpomínky na Václava Havla nebudou u vchodu do divadelní kavárny kontrolovat, jestli má návštěvník kratší kalhoty, nebo ne. Záleží na každém, jestli se pro takové vzdání úcty bývalému českému prezidentovi rozhodne.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme