Na Inntalské dálnici v Rakousku protestují řidiči. Chtějí bezplatný průjezd

V Tyrolsku se dnes dopoledne protestuje. Na pomyslných barikádách jsou řidiči z Německa i Rakouska. Je třeba počítat s tím, že Inntalská dálnice A 12 bude až do odpoledních hodin silně přetížená.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D1 nedaleko Větrného Jeníkova. Jeho obyvatelé se bojí, že během oprav dálnice jejich obec zahltí automobily | Foto: Hana Mikulincová

Celé dopoledne bude uzavřen dálniční úsek mezi hraničním městem Kufstein a Kiefersfelden. Důvodem je demonstrace německých a rakouských řidičů.

Ti se na místo se sjíždějí z Tyrolska a také Bavorska. Policie obou spolkových zemí má pro tuto akci v pohotovosti stovku policistů. Zajistila také hladký příjezd a odjezd nemocnici v Kufsteinu.

Organizátoři počítají s účastí více než jednoho tisíce lidí, kteří tak chtějí vyslat do Vídně jasný signál. Poukázat na to, jak moc zatíží okolní obce a městečka velký provoz, který se k nim přesune.

Nelíbí se jim zrušení dosavadního volného průjezdu, tedy bez dálniční známky, na šestikilometrovém úseku mezi německo-rakouskou státní hranicí.

Vídeň odmítla pokusy představitelů Tyrolska a Bavorska tuto výjimku ponechat.

Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme