Na internetu zpráva expertů o bezpečnosti Temelína

Rakousko zveřejnilo na internetu zprávu mezinárodní skupiny expertů o bezpečnosti jaderné elektrárny Temelín. Takzvaná černá kniha vyvolává u našich jižních sousedů značný rozruch. Vycházeje z informací zprávy, která je údajně už dva měsíce na světě ale teprve teď zpřístupněna veřejnosti, žádá hornorakouská platforma, aby se oddálilo uzavření kapitoly energetika v souvislosti se vstupem Česka do EU.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dokud nebudou definitivně odstraněny závažné problémy v Temelíně, nelze kapitolu uzavřít, stojí v jejím apelu na spolkovou vládu. Za nezodpovědný hazard označil pokračování ve spouštění prvního bloku elektrárny bez odstranění závažných nedostatků v rozhovoru pro Český rozhlas pověřenec hornorakouské vlády Radko Pavlovec. Šéf poslaneckého klubu sociálních demokratů Josef Čáp prohlásil, že zvláště teď po teroristických útocích v USA je atomová energie ještě nebezpečnější.

Markéta Kaclová, Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme