Na internetu zpráva expertů o bezpečnosti Temelína

Rakousko zveřejnilo na internetu zprávu mezinárodní skupiny expertů o bezpečnosti jaderné elektrárny Temelín. Takzvaná černá kniha vyvolává u našich jižních sousedů značný rozruch. Vycházeje z informací zprávy, která je údajně už dva měsíce na světě ale teprve teď zpřístupněna veřejnosti, žádá hornorakouská platforma, aby se oddálilo uzavření kapitoly energetika v souvislosti se vstupem Česka do EU.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dokud nebudou definitivně odstraněny závažné problémy v Temelíně, nelze kapitolu uzavřít, stojí v jejím apelu na spolkovou vládu. Za nezodpovědný hazard označil pokračování ve spouštění prvního bloku elektrárny bez odstranění závažných nedostatků v rozhovoru pro Český rozhlas pověřenec hornorakouské vlády Radko Pavlovec. Šéf poslaneckého klubu sociálních demokratů Josef Čáp prohlásil, že zvláště teď po teroristických útocích v USA je atomová energie ještě nebezpečnější.

Markéta Kaclová, Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme