Na italské železnici stávka

V Itálii dnes stávkují železničáři. Většina vlakových spojů v zemi musela být zrušena. Normální provoz začne až v devět hodin večer, kdy stávka skončí. Italské železnice slíbily, že zajistí všechny mezinárodní spoje. 24hodinovou stávku tentokrát vyhlásili spontánně zaměstnanci italských železnic a odborové centrály ji vlastně jen akceptovaly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cestování vlakem | Foto: Jan Rosenauer

Železničáři žádají vyšší bezpečnost. Prohlašují, že účelem stávky je upozornit veřejnost na naléhavý problém. Připisují právě nedostatku bezpečnostních opatření železniční neštěstí, ke kterému došlo počátkem ledna u Bologne a které stálo 17 lidských životů. Při srážce dvou vlaků přišli o život všichni 4 strojvůdci. Vyšetřování o příčinách neštěstí dosud pokračuje a nebyla vyloučena ani lidská chyba.

Týden plný stávek čeká Francii. Do práce dnes nepřišli pracovníci ve zdravotnictví. V příštích dnech plánují stávky poštovní úředníci, železničáři, učitelé a zaměstnanci ve finančnictví a v energetice. Všichni žádají zvýšení platů bez prodloužení pracovní doby. Odbory budou průběh protestů sledovat, aby pak mohly lépe zorganizovat generální stávku plánovanou na 5. únor.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme