Na italském ministerstvu zemědělství došlo k omylu při výběru náměstka

Při spěšném sestavování nové italské vlády ekonoma Maria Montiho došlo ke kuriózní výměně osob a úřadů. Nabídku na post náměstka ministra zemědělství totiž dostal jiný člověk, než měl. Celá historka proběhla i místními médii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový italský premiér Mario Monti | Foto: Reuters

Úřad vlády nabídnul e-mailem vysoký úřednický post Francesu Bragovi, profesoru kanadské univerzity a uznávanému odborníkovi na složité problémy zemědělství. Šéf resortu však chtěl mít vedle sebe někoho jiného – také profesora Bragu, ale Franca, specialistu na infrastrukturu a stavby.

Francesco Braga dostal e-mail v časných ranních hodinách kanadského času a vzápětí následovaly žádosti o rozhovor od italského rozhlasu i televize.

Přehrát

00:00 / 00:00

O kuriozitě nové italské vlády hovořil ve Světě o deváté římský spolupracovník ČRo Josef Kašpar

Pak se ovšem ukázalo, že on novým náměstkem být nemá. Vzal to sportovně a řekl, že chápe, že ve spěchu mohlo dojít k omylu.

„Nová italská vláda má být složená z expertů a jeden bývalý ministr infrastruktury doporučil Franca Bragu na místo náměstka na ministerstvo infrastruktury. Ve velkém spěchu pak došlo k omylu a vyměnili si nejen jméno, ale i ministerstva,“ vysvětluje z Říma spolupracovník Českého rozhlasu Josef Kašpar.

Franco Braga zatím zůstává náměstkem resortu zemědělství. Navíc existují pochybnosti ještě o dalších dvou osobách v Montiho vládě, nikoli ale z důvodu jejich výměny. V těchto případech se hovoří o střetu zájmů.

Vladimír Kroc, Lucie Maňourová, Josef Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme