Na italských hranicích zadržela rakouská policie 13 nelegálních migrantů. Jeli českým autobusem

Rakouští policisté po pondělní půlnoci zadrželi na dálnici 13 nelegálních migrantů z Nigérie, kteří jeli českým autobusem. Během prohlídky v něm jednotky našly také několik kilogramů konopí. Informovala o tom agentura APA s odvoláním na policejní zprávu. Autobus řídili Češi, ale žádný postih jim nehrozí.

Vídeň (Aktualizováno: 20:06 19. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakouská policie kontroluje vozy poblíž hranic (ilustrační foto) | Foto: Reuters

Policisté kontrolovali autobus krátce po půlnoci na dálnici A2 po přejezdu z Itálie. Jednalo se o pravidelnou linku mezi Římem a Prahou. Migranty policie předběžně zadržela pro nezákonný vstup do země a začala s výslechem. Konopí našla u jednoho z nich v cestovním kufru, bylo ho tam více než pět kilogramů.

Žádný ze dvou českých řidičů ani česká stevardka nebyli z ničeho obviněni, uvedl Markus Dexl z ředitelství zemské policie v Korutanech. Věrohodně podle něj prokázali, že nikoho nepašovali.

Vyšetřování případu pokračuje. Odkud droga pochází a na trh v které zemi byla určena, zatím není jasné, poznamenala APA.

Pavlína Nečásková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme