Střelba na izraelské ambasádě v Ammánu si vyžádala dva mrtvé Jordánce. Jeden Izraelec byl zraněn

Po nedělní střelbě na izraelské ambasádě v jordánské metropoli Ammánu zemřel druhý Jordánec, když podlehl svým zraněním v nemocnici. Incident si tak vyžádal životy dvou Jordánců, informovala v pondělí agentura Reuters. Zraněni byli při střelbě dva lidé, včetně jednoho Izraelce.

Ammán (Jordánsko) (Aktualizováno: 6:14 24. 7. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jordánské bezpečnostní síly poblíž izraelské ambasády v Ammánu | Zdroj: Reuters

Policie v neděli sdělila, že před střelbou vstoupili na pozemek izraelské ambasády dva Jordánci pracující pro nábytkářskou firmu. Na místě zemřel na střelné zranění jeden Jordánec.

Policie po střelbě uzavřela čtvrť na západě města, v níž se izraelský úřad nachází.

Izrael vydal zákaz poskytování informací týkajících se incidentu a zatím ho veřejně nijak nekomentoval.

Incident se odehrál v době zvýšeného napětí mezi Izraelem a Palestinci kvůli sporu o nová izraelská bezpečnostní opatření na Chrámové hoře v Jeruzalémě, která Palestinci odmítají.

Proti izraelskému zavedení detektorů na kov, které mají palestinským radikálům zabránit ve skladování zbraní na jejich posvátných místech, v pátek v Ammánu protestovaly tisíce Jordánců. Mnozí z Jordánců jsou palestinského původu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme