Na jihu Francie řádí vichřice a lijáky, dva lidé zemřeli

Záplavové deště a silný vítr sužují druhý den některé oblasti na jihu a jihovýchodě Francie. Na vrtochy počasí se na základě předpovědi meteorologů některé oblasti na jihu Francie připravily. Přesto jsou hlášeny oběti na životech a velké materiální škody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy v Montpellier | Foto: ČTK/EPA

Silné deště doprovázení bouřkami zvedly hladinu horní Loiry, v níž dva lidé neštastně utonuli. Jednoho muže strhla rozvodněná řeka a jeho tělo bylo nalezeno 50 metrů po proudu. Úřady v sobotu nařídily evakuaci dvou stovek osob z pěti vesnic v této oblasti. Kvůli záplavám musely být uzavřeny některé silnice, voda a přívaly bláty poškodily v této oblasti také železniční trať.

Nárazový vítr zase řádil v oblasti Montpellier, odkud jsou hlášeny tři zranění a poboření pěti desítek domů. Ničivý vítr postupoval dále k severovýchodu, strhával střechy, lámal stromy a sloupy elektrického vedení. Větrné poryvy o síle více než 100 kilometrů v hodině zasáhly oblast horní Provence, kde způsobily dočasné přerušení dodávky elektřiny do více jak 6000 domácností.

Zdeněk Müller, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme