Na jihu Francie řádí vichřice a lijáky, dva lidé zemřeli

Záplavové deště a silný vítr sužují druhý den některé oblasti na jihu a jihovýchodě Francie. Na vrtochy počasí se na základě předpovědi meteorologů některé oblasti na jihu Francie připravily. Přesto jsou hlášeny oběti na životech a velké materiální škody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy v Montpellier

záplavy v Montpellier | Zdroj: ČTK

Silné deště doprovázení bouřkami zvedly hladinu horní Loiry, v níž dva lidé neštastně utonuli. Jednoho muže strhla rozvodněná řeka a jeho tělo bylo nalezeno 50 metrů po proudu. Úřady v sobotu nařídily evakuaci dvou stovek osob z pěti vesnic v této oblasti. Kvůli záplavám musely být uzavřeny některé silnice, voda a přívaly bláty poškodily v této oblasti také železniční trať.

Nárazový vítr zase řádil v oblasti Montpellier, odkud jsou hlášeny tři zranění a poboření pěti desítek domů. Ničivý vítr postupoval dále k severovýchodu, strhával střechy, lámal stromy a sloupy elektrického vedení. Větrné poryvy o síle více než 100 kilometrů v hodině zasáhly oblast horní Provence, kde způsobily dočasné přerušení dodávky elektřiny do více jak 6000 domácností.

Zdeněk Müller, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme