Na Karibské ostrovy se žene další tropická bouře

Tropická bouře s větrem o rychlosti až 120 km/h se žene na Karibské ostrovy. Hurikán nazvaný Emily přichází necelý týden potom, co se oblastí přehnala jiná větrná smršť Dennis. Ten si vyžádal oběti na životech na Kubě, na Haiti, Jamaice a na Floridě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hurikán

hurikán | Zdroj: ČTK

Okraj bouře Emily už zasáhl ostrovy v pásu Malých Antil, jako Barbados, Svatou Lucii a Margaritu. Směr postupu hurikánu s napětím sledují i v Dominikánské republice na ostrově Hispaniola.

Emily by měla zasáhnout jen jižní okraj ostrova. Střed hurikánu by měl být vzdálen asi 300 kilometrů od pobřeží Dominikánské republiky a sousedního Haiti. Tropická bouře by měla v těchto místech kulminovat v pátek odpoledne.

Jak Českému rozhlasu řekl José Guerrero z Národního meteorologického ústavu v Santo Domingu, tato země má systém včasného varování před hurikány. Všechny bezpečností složky dostávají 36 před příchodem bouře pokyn k zahájení evakuace lidí z pobřeží a okolí řeky Rio Ozama.

"Někdy se k záchraně jejich životů ale musí použít i síla. Často nechtějí opouštět své domy," říká José Guerrero. Dominikánci se ale zatím na hurikán nechystají. Věří, že je to nejhorší mine.

Pavel Novák, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme