Na krádeži van Goghova obrazu se prý podíleli zaměstnanci egyptského muzea

Případ záhadné krádeže Vlčích máků od Vincenta Van Gogha jde před soud. 11 podezřelých čelí obvinění, že kvůli jejich nedbalosti zmizel jeden z nejznámějších obrazů slavného nizozemského umělce. Cenné dílo ukradli lupiči z káhirského muzea na konci srpna. Egyptské úřady po něm stále pátrají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Egyptské muzeum v Káhiře | Foto: cairotourist.com

O pomoc požádaly Interpol i bezpečnostní odborníky z dalších arabských zemí. Dílo v hodnotě asi 50 milionů dolarů zmizelo z Muzea Mahmúda Chalíla doslova za bílého dne. Zlodějům do karet nahrálo i to, že v tu dobu nefungovalo ani jedno z poplašných čidel a v provozu bylo jen sedm ze třiačtyřiceti bezpečnostních kamer.

Okolnosti tak podle ministra vnitra Habíba Ibráhíma Adlía ukazují, že ukrást ho mohli sami zaměstnanci muzea. Případně se na krádeži podíleli.

Mezi jedenácti podezřelými je například i šéf odboru na ministerstvu kultury či bezpečnostní strážci. Pokud budou shledáni vinnými, hrozí jim tři roky vězení.

Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme