Na Kubě havarovalo letadlo s desítkami pasažérů

Při leteckém neštěstí na Kubě zřejmě zahynulo osmašedesát lidí. Stroj společnosti Aero Carribean se zřítil ve střední části ostrova. Letadlo havarovalo také v Pákistánu, z dvaceti pasažérů podle všeho také nikdo nepřežil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Havana Vieja | Foto: Martin Stiller

Letadlo kubánské státní společnosti vzlétlo z města Santiago de Cuba na východě země. Na cestě do Havany zatím z neznámých příčil vyslalo nouzový signál, ztratilo kontakt s letovou kontrolou a vzápětí se zřítilo v provincii Sancti Spiritus.

Zdroje agentury Reuters uvádějí, že nehodu nikdo nepřežil. Na palubě bylo údajně čtyřicet Kubánců: z toho třiatřicet cestujících a sedm členů posádky. Dalších osmadvacet pasažérů pocházelo z ciziny ale zatím není upřesněno, ze kterých zemí.

V Pákistánu se zřítilo malé letadlo

K leteckému neštěstí došlo také u pákistánského města Karáčí, kde krátce po startu havarovalo malé soukromé letadlo s dvaceti lidmi. Záchranáři už našli poblíž letiště jedenáct těl obětí havárie. Letoun údajně patří ropné společnosti a převážel dělníky do práce.

Vít Pohanka, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme