Na Kubě zemřel při protestní hladovce politický vězeň

Na Kubě zemřel po padesátidenní hladovce politický vězeň. Oznámily to tamní disidentské kruhy. Vězněný Wilmar Villar protestoval proti svému čtyřletému trestu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kuba - Havana | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Wilmar Villar byl podle disidentů několik posledních dní v kritickém stavu. Jeho smrt potvrdily i kubánské úřady. Villar byl zavřený za členství v pronásledované opoziční organizaci Vlastenecký svaz.

31letý Wilmar Villar zahájil hladovku v listopadu, kdy ho soud poslal do vězení. Selhala mu prý játra a ledviny a v posledních dnech byl na jednotce intenzivní péče v nemocnici v Santiagu de Cuba, kam ho internovali několik dní poté, co zahájil hladovku ve vězení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Davida Koubka o smrti kubánského disidenta Wilmara Villara ve Stalo se dnes na Radiožurnálu.mp3

Wilmar Villar zemřel téměř dva roky poté, kdy stál podobný protest život významného kubánského disidenta Orlanda Zapata Tamaya. Jeho smrt tehdy vyvolala velký mezinárodní tlak na Kubu.

Kubánská vláda zatím událost nekomentovala. Jeden z prorežimních blogerů ale Villara označil za jasného zločince a nebezpečí pro společnost - podobně, jako tehdy prezident Raúl Castro označil Tamaya.

David Koubek, Jan Richter, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme