Na Kubu odletěli příbuzní Pilipa a Bubeníka

Manželka poslance parlamentu Lucie Pilipová a bratr Jana Bubeníka Martin odletěli na Kubu. Tam by se měli setkat s oběma zadržovanými muži, kteří jsou už přes týden v tamním vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Pilipová doufá, že je kubánské úřady do vězení pustí.

Podle Pilipové bylo získání dokumentů komplikované.

Pilipová a Bubeník letí do Paříže, odkud budou pokračovat do Havany. Bubeník předpokládá, že Češi, zatčení pro své setkání s kubánskými nezávislými novináři, jsou drženi každý zvlášť a bez informací. Bubeník svému bratrovi do kubánského vězení Villa Marista veze prádlo a čtení, neví ale, zda mu je bude moci předat. Podle Martina Bubeníka získali s Lucií Pilipovou vízum na 14 dní, které si ale mohou prodloužit.

Kuba udělí víza také českým poslancům, kteří plánují v příštích dnech cestu do Havany, kde by měli vyjednávat o propuštění českých občanů.

Organizace Amnesty International, sídlící v Londýně, vyzvala kubánské úřady, aby zadržovaným českým občanům zaručily veškerá práva, na něž mají nárok.

Jana Bubeníka společně s poslancem Unie svobody a bývalým ministrem financí Ivanem Pilipem už déle než týden vězní kubánská policie a hodlá je jako agenty USA postavit před soud. Víza jejich oběma rodinným příslušníkům vydala kubánská ambasáda včera večer.

Proti zadržení Pilipa a Bubeníka protestovalo německé ministerstvo zahraničí. Povolalo dnes kubánského velvyslance v Berlíně Marcelina Medinu a předalo mu nótu, ve které se zdůrazňuje, že styk s disidenty nemůže být důvodem internace.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová, Milan Kocourek, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme