Na Kubu odletěli příbuzní Pilipa a Bubeníka

Manželka poslance parlamentu Lucie Pilipová a bratr Jana Bubeníka Martin odletěli na Kubu. Tam by se měli setkat s oběma zadržovanými muži, kteří jsou už přes týden v tamním vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Pilipová doufá, že je kubánské úřady do vězení pustí.

Podle Pilipové bylo získání dokumentů komplikované.

Pilipová a Bubeník letí do Paříže, odkud budou pokračovat do Havany. Bubeník předpokládá, že Češi, zatčení pro své setkání s kubánskými nezávislými novináři, jsou drženi každý zvlášť a bez informací. Bubeník svému bratrovi do kubánského vězení Villa Marista veze prádlo a čtení, neví ale, zda mu je bude moci předat. Podle Martina Bubeníka získali s Lucií Pilipovou vízum na 14 dní, které si ale mohou prodloužit.

Kuba udělí víza také českým poslancům, kteří plánují v příštích dnech cestu do Havany, kde by měli vyjednávat o propuštění českých občanů.

Organizace Amnesty International, sídlící v Londýně, vyzvala kubánské úřady, aby zadržovaným českým občanům zaručily veškerá práva, na něž mají nárok.

Jana Bubeníka společně s poslancem Unie svobody a bývalým ministrem financí Ivanem Pilipem už déle než týden vězní kubánská policie a hodlá je jako agenty USA postavit před soud. Víza jejich oběma rodinným příslušníkům vydala kubánská ambasáda včera večer.

Proti zadržení Pilipa a Bubeníka protestovalo německé ministerstvo zahraničí. Povolalo dnes kubánského velvyslance v Berlíně Marcelina Medinu a předalo mu nótu, ve které se zdůrazňuje, že styk s disidenty nemůže být důvodem internace.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová, Milan Kocourek, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme