Na letišti v Moskvě prý útočil dvacetiletý muž z Kavkazu

Ruské úřady už znají totožnost atentátníka, který spáchal útok na letišti Domoděvovo. Jedná se o dvacetiletého muže pocházejícího ze severního Kavkazu. Ten počátkem týdne odpálil výbušninu na moskevském letišti a zabil pětatřicet lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská policie. Ilustrační foto. | Foto: Alexander Zemljaničenko | Zdroj: ČTK

Přestože ruské úřady jméno pachatele znají, nechtějí ho zatím sdělit veřejnosti. Mohlo by to podle nich narušit pátrání po dalších organizátorech útoku. Vyšetřovatelé se domnívají, že akce byla zacílena především na cizince. Těch při atentátu podle oficiálních údajů zemřelo osm.

Ruská média už ve čtvrtek informovala, že teroristický útok na letišti Domodědovo může mít na svědomí islámská skupina Nogajský Džamaát, která působí v severním Dagestánu a sousedním stavropolském kraji.

Ruský prezident Dmitrij Medvěděv už také obvinil ze selhání správu moskevského letiště Domodědovo, která podle něj zanedbala bezpečnostní opatření - vzhledem k tomu, že se útočníkovi podařilo pronést výbušninu až do příletové haly. Medveděv už například propustil náčelníka dopravního odboru ministerstva vnitra a několik dalších vysoce postavených úředníků.

ak, Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme