Na Love Parade v Dortmundu tančí možná 1,5 milionu lidí

Německý Dortmund hostí o tomto víkendu kultovní akci vyznavačů technohudby, slavnou Love Parade. Organizátoři akce s podtitulem "Highway To Love" odhadují účast asi na jeden a půl miliónu vyznavačů techna. Do Porúří se známá Love Parade přestěhovala z Berlína. Už loni se ve městě Essenu ukázalo, že to akci prospělo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Love Parade Dortmund 2008 | Zdroj: ČTK

Technohudba tentokrát zní na dva kilometry dlouhém úsek jindy rušné komunikace B1 před veletržním areálem na okraji největšího města porúrského regionu. 40 alegorických vozů, zvaných "floats" nebo také "lovetrucks", ovládají dýdžejové z patnácti zemí. Jsou mezi nimi i hudebníci z netradičních zemí, například Jižní Koreje, Ukrajiny nebo Turecka.

Oficiální desetihodinová hlavní část Love Parade je v noci na neděli. Provází ji velké dopravními komplikace a organizátoři proto stále vyzývají milovníky elektronické hudby, aby k dopravě používali hlavně vlaky. Německé dráhy totiž připravily na 500 zvláštních regionálních spojů.

Pořadatelé v obavě z toho, aby se divoká Love Parade s letošním podtitulem "Highway To Love" nezměnila v moře střepů, vydali přísný zákaz skleněných lahví. Bezpečný sex na Love Parade v Dortmundu propaguje asi stovka takzvaných "loveguards", kteří rozdají účastníkům průvodu na 50.000 kondomů.

Love parade, která pozvolna odumírala v Berlíně, bude v následujících letech vždy v jiném městě oblasti Porúří. Na příští ročník se už připravuje Bochum, po něm jsou na řadě Duisburg a Gelsenkirchen.

Jiří Hošek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme