Na Mallorce schůzka Peres-Arafat

Prezident palestinské autonomie Jásir Arafat a izraelský ministr zahraničí Šimon Peres se dnes setkali na španělském ostrově Mallorca. Šlo o další pokus o uklidnění situace v Izraeli a na palestinských územích. Žádné konkrétní výsledky zatím nejsou známy. Podle blízkovýchodního zpravodaje Radiožurnálu Jaromíra Janeva se jednání zúčastnil i egyptský prezident Husní Mubarak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

J. Arafat a Š. Peres | Zdroj: ČTK

Podle pozorovatelů se na schůzce jednalo také o obsahu dopisu, který včera zaslal šéf izraelské diplomacie palestinskému prezidentovi a v němž navrhuje postupné stahování izraelské armády z palestinských území. To by mělo začít ve správním středisku Ramalláhu za předpokladu, že bude trvat relativní klid. Generální tajemník palestinské autonomní vlády Ahmad Abdar Rahmán to však označil za klamný manévr židovského státu. Podle neoficiálních informací měl Peres uvést, že Izrael má plán na vznik demilitarizovaného palestinského státu. S tímto principem prý Arafat souhlasí.

Na palestinských územích zatím dále narůstá napětí. Izraelské tanky s buldozery dnes vjely na území autonomie v pásmu Gazy a srovnaly tam se zemí jeden obytný dům.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme