Na Manhattanu vybuchl parovod, lidé se báli dalšího 11. září

Newyorským Manhattanem se v noci na dnešek valila oblaka páry. V rušné čtvrti vybuchl podzemní parovod, jeden člověk přitom zahynul, dvě desítky dalších museli ošetřit lékaři. Úřady okamžitě vyloučily možnost, že by mohlo jít o teroristický útok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch parovodu na Manhattanu | Foto: AFP

Exploze na rohu Lexington Avenue a 41. ulice vytvořila asi šest metrů široký kráter. Vzduchem létaly sutiny. Žádná okolní budova se nezřítila, jedna je ale podle policie narušená.

V nemocnicích skončilo podle úřadů 18 lidí. V jedné z nich zemřela jedna osoba, pravděpodobně na selhání srdce. Dva další lidé jsou v kritickém stavu a jiní dva vážně zranění.

Gejzír páry a nahnědlé vroucí vody stříkal bezprostředně po výbuchu 36 metrů vysoko, a v jednu chvíli dokonce výš, než kam dosahuje 77patrová Chrysler Building, jedna z největších budov na Manhattanu.

Na místo neštěstí se sjelo asi 200 hasičů a záchranářů a zamířil tam i starosta města Michael Bloomberg. "Není důvod věřit, že jde o něco jiného než o selhání infrastruktury," řekl poté na tiskové konferenci. Dodal, že představitelé města mají podezření, zda se do ovzduší neuvolnil azbest. Výsledky testů budou známy později.

Výbuch nastal během rušných večerních hodin a mezi Newyorčany vyvolal krátce paniku. Lidé utíkali z místa incidentu v obavách z dalšího teroristického útoku, podobného tomu z 11. září 2001 na budovy Světového obchodního centra na Manhattanu. Středeční scéna se podle svědků této události podobala.

Martin Hromádka, Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme