Na místě bývalého hotelu Rassíja v Moskvě bude možná park

Obří obchodní centrum, velký hotel anebo nová zelená plocha? Všechny možnosti jsou ve hře pro lukrativní pozemek v samotném centru Moskvy, kde stával sovětský hotel „Rassíja". Už několik let zeje na jeho místě hned za branami Kremlu šedivé zbořeniště. Teď ruský premiér Vladimir Putin navrhuje, aby se z něj stala zóna oddechu pro Moskvany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: Marek Dlouhý

Hotel Rassíja demoliční čety zlikvidovaly už před šesti lety. Nápad zřídit na jeho místě park zazněl během společné prohlídky zasněženého zbořeniště.

Starosta Moskvy vzal na místo premiéra Vladimira Putina. Ten prý vzpomínal na to, že existují návrhy, jak na místě vybudovat park.

Tato varianta se Putinovi zamlouvá, protože mnohé zelené plochy v centru Moskvy byly v posledních letech zastavěny. Putin tvrdí, že by park Moskvanům zlepšil život a ulehčil by dopravě. Blíží se ale prezidentské volby a Putin se tak může snažit lákat voliče.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Odpoledním Radiožurnálu mluvila o možnosti zbudovat v centru Moskvy park zpravodajka ČRo v Rusku Lenka Kabrhelová

Přestože premiér nemá na budoucnost plochy vliv, moskevská radnice už oslovila architekty. Podle komentátorů se tak úřady snaží dělat pro Putina maximum.

Hotel Rassíja stál za branami Kremlu od 60. let minulého století. Měl kapacitu až pro 4000 hostů. Zboření postihlo i jiné sovětské stavby, na jejichž místech dnes stojí moderní hotely.

Původně měl na uvolněné ploše po monstrózním hotelu Rassíja vyrůst moderní komplex, investor ale plány na stavbu pozastavil po krizi v roce 2008, kdy upadl do problémů. Jedním z nápadů byl i přesunout na místo vládní úředníky.

Lenka Kabrhelová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme