Na místě katastrofy u Smolenska stále leží osobní věci obětí

Polská vláda chce znovu důkladně prozkoumat prostor, kde se před časem zřítil prezidentský speciál. Na místě katastrofy u ruského Smolenska se totiž stále dají najít osobní věci obětí. To se nelíbí polským pozůstalým.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky polského letadla u Smolenska | Foto: AFP

Části letadla, oblečení, boty nebo dokumenty obětí je i dnes možné najít na místě leteckého neštěstí. Polskou vládu na to upozornili lidé, kteří v minulých dnech letiště u Smolenska navštívili.

Polsko proto žádá ruské kolegy ať znovu velmi pečlivě terén v okolí místa dopadu letadla prohledají. Vláda dokonce posílá do Smolenska specialisty-archeology.

„To je nezbytný projev úcty vůči obětem a žádají to po nás také pozůstalí, kteří chtějí všechny osobní věci svých nejbližších,“ řekl ministr spravedlnosti Krzysztof Kwiatkowski.

Polsko stále čeká na výsledky vyšetřování příčin dubnové katastrofy. V troskách letadla Tu-154 zahynul polský prezident Lech Kaczynski s manželkou a desítky osobností polského veřejného života.

Delegace cestovala na pietní akt do Katyně nedaleko Smolenska, kde před 70 lety tajná sovětská policie NKVD zavraždila tisíce Poláků.

Petr Vavrouška, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme