Na místo havárie letounu Suchoj Superjet jedou ruští záchranáři

Rusko vysílá záchranáře na místo havárie letounu Superjet 100 v Indonésii. Tým by se měl zapojit do vyprošťovacích prací a pátrání po záznamových skříňkách. Indonésie zároveň oznámila, že dočasně zastavila nákup ruských letadel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranářský vrtulník objevil trosky ruského letadla na úpatí hory Salak | Zdroj: Reuters

Ruský letoun narazil během předváděcího letu ve středu do příkrého horského svahu v západní části ostrova Jáva. Na palubě bylo 48 lidí. Záchranáři podle indonéských úřadů už objevili těla obětí.

Rusko posílá do Indonésie čtyři desítky záchranářů, psychologů a expertů i s potřebným vybavením. Na palubě stroje Superjet 100 bylo 8 ruských občanů a zahraniční i místní experti a potenciální kupci.

Indonésie pozastavila až do vyjasnění příčin havárie nákupy všech letounů tohoto typu. Loni indonéská Sky Aviation podepsala kontrakt na dodávku 12 strojů Superjet 100. Zájem projevily i další indonéské společnosti.

Ruský vicepremiér Dmitrj Rogozin označil za možnou příčinu neštěstí lidský faktor. Stroj, který je hlavním ruským projektem v oblasti civilní letecké dopravy, podle něj má velkou perspektivu i přes tragickou havárii.


Místo havárie letadla

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme