Na moskevském letišti havarovalo menší letadlo

Na moskevském letišti Vnukovo havaroval menší letoun. Původní zprávy hovořily o pádu stroje Airbus A-310, ty se ale nepotvrdily. Podle ruského ministerstva pro mimořádné situace byli na palubě stroje pouze čtyři členové posádky a všichni nehodu přežili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo | Foto: Marián Vojtek

Podle posledních informací se havárie soukromého letadla společnosti Ford Aero, které směřovalo z Moskvy do Berlína, obešla bez tragických následků. Na palubě letounu Chalenger nebyli totiž žádní cestující ale pouze posádka. Podle agentury Interfax všichni čtyři její členové havárii přežili.

Letoun při startu údajně začal hořet a zřítil se z nevelké výšky na odletovou dráhu. Záchranářům se podařilo plameny uhasit celkem brzy. Příčinou nehody byl zřejmě požár motoru.

Moskva dnes čelí také sněhové bouři. Do večera má podle meteorologů napadnout až 20 centimetrů nového sněhu. Některá moskevská letiště proto omezují svůj provoz. Letiště Vnukovo, určené především pro vnitrostátní lety, je kvůli odklízení havarovaného letadla uzavřené úplně.

Petr Vavrouška, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme