Na MS ve fotbale se chystají i prostitutky

Mistrovství světa v kopané se blíží. Za půl roku přivítá Německo nejlepší světové fotbalisty, jejichž národní týmy se probojovali na Mundial. Do Německa se ovšem chystají i prostitutky, a to znepokojuje nejen náboženská a občanská sdružení, ale také zdravotnické odborníky. V ohrožení je nejen mravnost, ale také zdraví v důsledku růstu nemoci AIDS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

prostitutka | Foto: NEPOUŽÍVAT internet | Zdroj: AFP

Na poplach bijí hlavně v tradičně katolickém Bavorsku. Mají tam totiž už své zkušenosti. OH v Mnichově v roce 1972 přinesly zemské metropoli nejen zisk, ale také do té doby nepoznaný erotických standard, běžný v té době už v Paříži, či Římě.

Proto se Mnichov rozhodl vyhostit prostituci za brány města a uzavřít na dobu šampionátu dokonce i stávající nevěstince. Příslušnice nejstaršího řemesla si ale vědí rady a už si objednaly inzeráty do místních novin, kde nabízejí své služby a popisují jak a kde je najít.

Avšak do Německa přijede na tři miliony fanoušků, převážně mužů, a někteří hoteliéři a tour-operátoři z 12 hostitelských měst, chtějí založit svou turistickou propagaci právě na sexturistice.

Mezi prvními tradičně Hamburk se svou pověstnou čtvrtí St. Pauli. Také Berlín zápolí se snahou přilákat turisty a etikou propagace erotiky. Dnes už bývalá ministryně pro rodinu, Renate Schmidtová, varuje ministerstvo vnitra a policii hlavně před přívalem prostitutek z Východní Evropy.

Odhaduje se, že by nechtěných lehkých turistek mohlo dorazit až 40 000. Katolická i protestantská církev, Německá ženská liga a další organizace proto zahájily osvětovou kampaň, do které se zapojily i fotbalové hvězdy, jako populární brankář Bayernu Mnichov Oliver Kahn, či kapitán národní jedenáctky Michael Ballack.

Správnost kampaně potvrzují i nová čísla o počtu nakažených virem HIV v Německu. Její účinnost ovšem zpochybňuje fakt, že navzdory jiné masivní kampani - pro používání kondomů - se AIDS šíří.

Ve Německu nyní žije 49 000 HIV pozitivních, to je nárůst o 2 600 jen v letošním roce, nejvyšší za posledních 5 let. Nejrizikovější skupinou jsou homosexuálové. V celém světě počet nakažených už dosáhl 40 milionů a odborníci hovoří o novodobé morové ráně.

Milan Kopp, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme