Na mši za oběti střelby v Charlestonu přišly stovky lidí, rozezněly se zvony

Stovky lidí přišly na bohoslužbu do historického černošského kostela v Charlestonu. Připomínají si tak devět obětí středeční střelby. Pietní obřad doprovázela přísná bezpečnostních opatření. Policie mezitím dál vyšetřuje okolnosti útoku, který byl podle úřadů rasově motivovaný.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Charleston si připomněl památku obětí střelby v kostele

Charleston si připomněl památku obětí střelby v kostele | Zdroj: Reuters

Během první mše od středečního útoku zazněla jména devíti obětí, slova útěchy i výzvy k solidaritě. Stovky lidí přijely na bohoslužbu z jiných částí země.

Židle reverenda Clementy Pinckneyho, který při střelbě také přišel o život, byla zahalena černou látkou. Na počest obětí útoku se rozezněly zvony i v mnoha dalších kostelech po celé Jižní Karolíně.

Židle reverenda Clementy Pinckneyho, který při střelbě také přišel o život, byla zahalena černou látkou | Foto: Reuters

Úřady mezitím ověřují původ internetových stránek, které podle všeho patřily obviněnému Dylannu Roofovi.

Během víkendu se v Charlestonu i v hlavním městě státu Columbii odehrála řada demonstrací, které žádaly odstranění konfederační vlajky z budovy místního kapitolu. Mnozí zástavu považují za symbol rasismu.

Lenka Kabrhelová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme