Na německé železnici se našlo další zápalné zařízení

Na německé železnici se množí žhářské útoky. V blízkosti budovy Hlavního nádraží v Berlíně našli železničáři další zápalné zařízení. Dnes dopoledne objevili na stanici S-bahnu na jihu Berlína v Grünau lahve naplněné hořlavinou. Jde už o čtvrtý útok za poslední dva dny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie prohledává okolí místa, kde se našlo zápalné zařízení | Zdroj: Reuters

Zápalné zařízení objevili zaměstnanci železnic jen pár metrů od místa včerejšího nálezu. Policie celý železniční tunel uzavřela a vlaky jezdí po vedlejších tratích, na několika místech byla přerušena berlínská městská doprava.

Za sérií nepodařených žhářských útoků podle všeho stojí levicová skupina Hekla, která protestuje proti působení německých vojáků v Afghánistánu a požaduje svobodu pro amerického vojáka Manninga, která zpřístupnil tajné dokumenty serveru WikiLeaks.

V letošním roce jde už o několikátý útok na německé železnice. Vedení německých drah zvyšuje ostrahu, plošné monitorování všech tratí je ale nemožné.

Klára Stejskalová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme