Na německo-českých hranicích došlo k velkému nárůstu ilegálních přechodů

Enormní nárůst počtu ilegálních přechodů hranice prý evidují německé orgány. List Bild dnes cituje z dosud utajované policejní statistiky, podle níž bylo od vstupu Česka a Polska do schengenského prostoru zadrženo 614 takzvaných ilegálů. To je víc než za celou první polovinu loňského roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hranice - od 21. 12. otevřená | Foto: Jan Rosenauer

Ještě tento týden se braniborský ministr vnitra Schönbohm nechal slyšet, že po zrušení hraničních kontrol nevznikly žádné bezpečnostní "mezery." Deník Bild, jehož údaje potvrdily taky policejní odbory, ale tvrdí, že do země proudí běženci v netušeném množství. Skutečný počet ilegálních přechodů hranic prý může být ještě mnohem vyšší, protože policisté v pohraničí kontrolují namátkově jen asi každé dvoutisící auto.

Podle šéfa jednoho z policejních odborových svazů poslední vývoj ukazuje, že by muži zákona měli zůstat v blízkosti hranic v dosavadních početních stavech. Bild taky napsal, že ministerstvo vnitra interní směrnicí zakázalo spolkové policii zveřejňovat údaje o počtu zadržených migrantů.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme