Na německých dálnicích hrozí dopravní zácpy. Ve dvou spolkových zemích začínají prázdniny

Pro řidiče bude zřejmě poslední červencový víkend na německých dálnicích náročný. Automobilový klub ADAC varuje před dlouhými kolonami. V posledních dvou spolkových zemích, v Bavorsku a Bádensku-Württembersku, začínají prázdniny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolona | Foto: Tomáš Adamec

Prázdniny budou v celém Německu. Dopravní experti se proto obávají, že dálnice do turistických destinací budou přeplněné, a to už od pátečního odpoledne.

Řidiči musí počítat se zdržením na cestě k Severnímu a také Baltskému moři. Také trasa k Jadranskému moři bude podle ADAC o víkendu přeplněná. S velkými zácpami se počítá zejména na jihu Bavorska.

Německý automobilový klub proto doporučuje vyrazit k Jadranu až na začátku příštího týdne, tedy v úterý nebo ve středu.

Na dovolené delší než čtyři noci byly loni více než čtyři miliony Čechů. Polovina z nich jela právě autem, leteckou dopravu zvolila třetina lidí. Doprava vlastním vozem ale nemusí být vždy nejlevnější variantou. Vedle opotřebení a výdajů na pohonné hmoty musí lidé počítat také s dálničními poplatky.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme