Na německých dálnicích se čekají kolony. Kvůli prodlouženému víkendu

V Německu začíná prodloužený víkend, který je navíc v některých spolkových zemích spojen se školními prázdninami. Na dálnice proto vyjedou tisíce motoristů a po celé zemi se očekávají zácpy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakousko zpřísnilo kontroly na hranicích s Maďarskem. Na dálnicích se tvoří dlouhé kolony | Zdroj: Reuters

Nejhorší má být situace dnes odpoledne a zítra dopoledne, někde se mohou kolony tvořit i během sobotního odpoledne.

V neděli už by měl být provoz na německých dálnicích plynulejší, další nápor se ale očekává v pondělí, kdy se bude část Němců vracet z prodlouženého víkendu domů.

Tradičně nejvytíženější mají být podle německých autoklubů dálnice A9 z Berlína do Mnichova a dálnice A8 ze západu Německa přes Mnichov do Rakouska.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na německých dálnicích se čekají kolony. Kvůli prodlouženému víkendu

Autokluby ale očekávají problémy také na dálnicích A1 a A7 – po nich míří Němci z jihu a západu země do letovisek u Severního a Baltského moře.

Obecně nejhustší provoz by měl být na jihu Německa. V Bavorsku a Bádensku-Württembersku totiž nemají jen takzvaný letnicový víkend, ale také dvoutýdenní prázdniny. Cestování po Německu mohou komplikovat také stavební práce na dálnicích i silnicích nižších tříd.

ČRo, Filip Nerad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme