Na novinových stáncích ve Francii se znovu objevil týdeník Charlie Hebdo

Ve Francii dnes vyšlo nové číslo satirického časopisu Charlie Hebdo, v pořadí druhé po útoku na redakci, při němž přišlo o život osm redaktorů a spolupracovníků časopisu. Na titulní straně tentokrát není prorok Mohamed a obsah je méně kontroverzní, než bývá u tohoto periodika zvykem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Charlie Hebdo | Foto: Jan Šmíd | Zdroj: Český rozhlas

„Tentokrát jsme chtěli reagovat na některé ekologické otázky a také příliš liberální politiku současné vlády. Bez povšimnutí jsme také nenechali nedávný incident v Dánsku,“ vysvětluje Luz, jeden z kreslířů časopisu.

Kreslíři prohlásili, že nejsou posedlí islámem. Chtějí si dělat legraci ze všeho kolem. V novém čísle je dále Dominique Strauss-Kahn a jeho soud a Nicolas Sarkozy, který miluje přednášky v Kataru, protože mu udělají hezký stupínek, který je poskládán z dolarů, aby viděl na mikrofon.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nové číslo Charlie Hebdo je v novinových stáncích. Jaký je o časopis zájem, zjišťoval zpravodaj Jan Šmíd

„Osobně jsem tam nenašel nic, co by mohlo vzbudit nějakou velkou kontroverzi. Myslím si, že toto číslo patří mezi slabší,“ říká zpravodaj Jan Šmíd.

„Obešel jsem dva stánky, teď stojím před jedním z nich, u pultu je celý štos připraven pro zákazníky, kteří tu nejsou. Žádná fronta tu není, vůbec se to nedá srovnat s prvním číslem, které vyšlo v lednu. Stánkař ale říká, že už prodal 50 kusů,“ hlásil po 9. hodině Šmíd.

Charlie Hebdo tentokrát vychází v nákladu dva a půl milionů výtisků, což je třetina v porovnání s předchozím číslem, prvním po lednových útocích v redakci.

Sedmimilionový náklad časopis stabilizoval, vedení redakce nabralo nové kreslíře a od dalšího čísla bude Charlie Hebdo už vycházet pravidelně.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme