Na okraji Jeruzaléma další sebevražedný útok

Palestinští extrémisté provedli další bombový útok, při kterém kromě sebevražedného útočníka zahynul izraelský policista. Další dva byli zraněni. Automobil vzbudil podezření izraelské hlídky, která ho zastavila. Vůz potom vybuchl. Za uplynulých 48 hodin je to druhý sebevražedný útok palestinských radikálů na izraelské cíle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výbuch | Foto: HZS Praha

O víkendu zahynulo v Izraeli a na palestinských územích pět lidí a desítky jich byly zraněny.

Palestinci se tvrdě ohrazují proti výrokům českého premiéra Miloše Zemana. Ten při své navštěvě Izraele přirovnal palestinského předáka Jásira Arafata k Hitlerovi. Podpořil tak politiku izraelského premiéra Ariela Šarona. Palestinský ministr informací Jásir Abid Rabbú označil výroky šéfa české vlády pro izraelský deník Haarec za rasistické.

Zeman totiž na otázku listu připustil, že by Palestinci měli být odsunuti stejně jako sudeští Němci z poválečného Československa. S ostrou kritikou Zemanových názorů hned přispěchali rakouští politici. Například šéfka rakouské diplomacie Benita Ferrerová-Waldnerová je označila za velmi absurdní.

Zemanovy nejnovější výroky znovu vyvolaly pobouřenou reakci u našich jižních sousedů. Například šéfka rakouské diplomacie Benita Ferrerová-Waldnerová je označila za velmi absurdní

Milan Kopp, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme