Na operaci v Polsku se čeká i několik let, odhalila kontrola

V extrémním případě operace až za několik let. Přednostní léčení mimo pořadí, nedostatek personálu a peněz. Tak vypadá polské zdravotnictví podle aktuální zprávy tamního Nejvyššího kontrolního úřadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Emergency

Emergency | Foto: Tomáš Adamec

Zpráva o stavu polských nemocnic je velmi kritická. Pacienti nemají jistotu, že budou přijati do nemocnice v termínu, na který se zapsali. Ve výjimečných případech se čeká na operaci i několik let.

„V jedné nemocnici, na ortopedickém oddělení, bylo na seznamu pacientů 2600 osob. V jiné se čekalo na zákrok až pět let,“ uvedl ředitel nejvyššího kontrolního úřadu Jacek Jezierski. Ten zkritizoval také fakt, že řada nemocnic v Polsku nerespektuje jasně dané pořadí pacientů pro určité druhy operací.

V pětině zdravotnických zařízení byli bezdůvodně operováni lidé mimo seznam, což naznačuje korupci lékařů. Nemocnice se brání, že za dlouhé čekání na operaci může nedostatek peněz od pojišťoven.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme