Nezdařený útok v Paříži. Terorista najel autem s výbušninami do policejní dodávky, nikoho nezranil

Paříž se v pondělí stala terčem dalšího pokusu o teroristický útok, který ale pachateli nevyšel a útočník na místě přišel o život. Muž, který byl podle agentury AFP v evidenci úřadů jako islámský radikál, naboural autem do policejní dodávky na pařížské třídě Champs-Élysées. Jeho vozidlo začalo na místě hořet. Francouzský ministr vnitra Gérard Collomb informoval, že v autě se našla automatická pušku s množstvím nábojů, roznětka a plynová bomba, která požár zřejmě způsobila.

Paříž (Aktualizováno: 21:20 19. 6. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté útočníka z vozu vytáhli s vážnými popáleninami - buď byl mrtvý na místě nebo velmi brzy podlehl svým zraněním. Našla se přitom u něho pistole. Podle vyšetřovatelů byl útočníkem 31letý francouzský občan, který byl kvůli své radikální činnosti v evidenci úřadů od roku 2015. Neměl ale za sebou kriminální minulost. Podle AFP byla i jeho rodina součástí hnutí salafistů, tedy islámských fundamentalistů.

Policie evakuovala všechny lidi z okolí místa incidentu. Později policie uvedla, že má situaci pod kontrolou, a že nikdo z veřejnosti nebyl zraněn, uvádí Deutsche Welle. Na místo dorazil i ředitel pařížské policejní prefektury.

Vyšetřovatelé útoku se budou zajímat, zda útočník jednal sám či měl komplice. Policie se přiklání k variantě, že byl s někým v kontaktu, kdo mu obstaral zbrojní arsenál.

„Vypadá to, že se jednalo o úmyslný čin,“ sdělil mluvčí francouzského ministerstva vnitra Pierre-Henry Brandet.

Ministr Colomb řekl, že incident ukázal, že Francie je neustále v ohrožení. Příští týden hodlá ve vládě předložit návrh zákona, který by opět prodloužil výjimečný stav zavedený před rokem a půl po pařížském masakru, jenž stál životy desítek lidí.

Francie zavedla vysoká bezpečnostní opatření po několika teroristických útocích v posledních letech, včetně zastřelení policisty příslušníkem takzvaného Islámského státu v Champs-Élysées v dubnu.

rez, jšm, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme