Na pařížském letišti zadržen zaměstnanec s výbušninami

Francouzská policie zadržela o víkendu zaměstnance mezinárodního pařížského letiště Charlese de Gaulla, který měl v autě zbraně, výbušniny a rozbušky. Informovala o tom v neděli francouzská média. Alžířan, který pracoval jako manipulant se zavazadly, byl zadržen na základě podezření z držení zbraní a výbušnin, uvedla televize France 3 citující policejní zdroje. Agentura Reuters dodává, že se jedná o stejné letiště, na kterém nastoupil do letadla na lince Paříž-Miami před rokem Brit Richard Reid s výbušninou ukrytou v botě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letiště | Foto: Jan Rosenauer

Policie ani ministerstvo vnitra se k činu zatím nijak nevyjádřily, oficiální představitelé však uvedli, že prohlášení bude zveřejněno ještě dnes. Televize France 3 informovala, že příslušníci národní protiteroristické jednotky nalezli ve voze zaměstnance letiště automatickou pistoli, kulomet, pět kusů plastické trhaviny a dvě rozbušky. Při prohlídce bytu podezřelého pak byli zadrženi další čtyři lidé.

Páteční zásah policie je zatím posledním případem z vlny zadržení podezřelých islámských radikálů v a v okolí Paříže v posledních týdnech. Francouzské ministerstvo vnitra uvedlo, že není pochyb o tom, že byl plánován alespoň jeden teroristický útok.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme