Na počest Solidarity vystoupí v Gdaňsku Jean Michael Jarre

Dnes večer vystoupí v gdaňské loděnici francouzský hudebník Jean Michael Jarre. Jeho show má být poctou odborovému hnutí Solidarita, které vzniklo před 25 lety a výrazně přispělo k pádu komunismu ve východní Evropě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nábřeží Gdaňsku | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Čtyřicet kamionů zvukové a vizuální techniky, 15 tun pyrotechniky, 15 kilometrů kabelů, stovky policistů a vojáků, Jean Michael Jarre, gdaňská filharmonie a pěvecký sbor. Toto představení pro sto tisíc diváků a Lecha Walesu začne kolem deváté večer. Osvětlovat je bude mimo jiné dvacet světelných děl o dosahu šesti kilometrů.

Jeden z nejslavnějších světových tvůrců elektronické hudby je v Polsku velmi populární a v loděnici vystoupí bez nároku na honorář.

Koncert si vyžádá organizační a bezpečnostní opatření, jaká Gdaňsk ještě nezažil, a pravděpodobně způsobí naprostou paralýzu dopravy. Od 14 hodin policie centrum města a okolí loděnice pro individuální dopravu zcela uzavře.

Úřady prosí řidiče, aby před vjezdem do města umístili za přední okno bílý papír formátu A4. Policisté je podle toho nasměrují k nejbližšímu záchytnému parkovišti.

Samotný koncert se bude konat na prostranství hned vedle haly BHP, ve které byly před 25 lety podepsány slavné Srpnové dohody mezi stávkujícími odboráři a polskou vládou.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme