BASKETBAL: Srbsko - Česko právě teď živě

Na podporu francouzských kolegů manifestovali také novináři v Egyptě

Solidaritu s Francií vyjádřili také Egypťané. V centru Káhiry manifestovalo několik stovek egyptských novinářů na podporu francouzských kolegů. Odsoudili teroristické útoky na svobodu slova a odmítli spojování víry s vražděním. V Paříži se egyptský ministr zahraničí Samí Šúkrí po boku dalších státníků zúčastnil masového protestního pochodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gamál Fahmí, jeden ze zastupců novinářských odborů, mluví ke svým kolegům | Foto: Štěpán Macháček

„Cítíme obrovský hněv za zločin, který spáchali útočníci ve Francii. Jsme tu, abychom vyjádřili maximální solidaritu se svými francouzskými kolegy," řekl na káhirské demonstraci zástupce novinářského syndikátu Gamál Fahmí.

Svoboda slova má podle něj být neomezená. V samotném Egyptě s ní přitom novináři mají problémy.

„Naprosto odsuzujeme to, co se stalo v Charlie Hebdo. Tady v Egyptě se ale boj proti terorismu částečně zvrhl v boj proti žurnalistům," přinesla poselství jednoho z vězněných novinářů Al-Džazíry, Muhammada Fahmího, jeho snoubenka.

Několik stovek novinářů protestovalo před budovou syndikátu v centru Káhiry proti vraždě francouzských kolegů | Foto: Štěpán Macháček

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme