Na polské motoristy dohlíží Jestřáb

Také v Polsku pokračuje středoevropská policejní akce Jestřáb. Každý den má jiné zaměření. Od pondělí do středy policisté kontrolují zejména rychlost. Bezpečnostní pásy budou hlídky prověřovat ve čtvrtek. Pátek bude zaměřen na alkohol.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálniční křižovatka | Foto: Jan Rosenauer

Polští policisté udělují pokuty na jejich horní hranici. Nejvyšší pokuta, kterou v pondělí vyměřili, činila v přepočtu přes dvacet tisíc korun, a to za nezaplacení silničních poplatků. Průběh celé akce Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu upřesnil mluvčí polské policie.

Od pondělí do středy se akce zaměřuje zejména na měření rychlosti. "Ve čtvrtek budeme kontrolovat hlavně bezpečnostní pásy a dětské sedačky. V pátek budeme prověřovat střízlivost řidičů," řekl Marcin Szyndler z Hlavního velitelství polské policie.

Mezinárodní charakter celé akce má také usnadnit pátrání po hledaných osobách. Jde zároveň o spolupráci při stíhání zločinců. "Vyměnili jsme si informace a víme, po kom máme pátrat," uvedl mluvčí wroclavské policie.

Martin Dorazín, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme