Finsko 0:1 Slovensko

Na polské sjezdovky už pustí jen střízlivé lyžaře

Lyžaře v Polsku čeká od Nového roku řada změn. Například děti do šestnácti let musí povinně lyžovat v helmě. Pokud na ni zapomenou, dostanou za to jejich rodiče pokutu až 3000 korun. Starší lyžaři pak musí být na svahu střízliví, namátkově to bude kontrolovat policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžaři na sjedovce ve Špindlerově Mlýně | Zdroj: ČTK

Nová nařízení se dotknou také provozovatelů vleků, kteří budou muset registrovat všechny úrazy na svahu. Až deset let musí archivovat osobní údaje o zraněném lyžaři a záchranářích, kteří mu pomohli.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti nového nařízení na polských sjezdovkách zjišťoval zpravodaj Radiožurnálu Petr Vavrouška

Nový zákon by měl také zvýšit bezpečnost na sjezdovkách. Ty budou mít podle obtížnosti přesně daný počet čtverečních metrů volného prostoru pro každého lyžaře, takzvaný "garantovaný prostor pro lyžaře". Na černé sjezdovce, kde se jezdí rychleji, by měl lyžař mít kolem sebe prostor kolem 400 metrů čtverečních. Experti ale upozorňují, že právě toto nařízení se bude obtížně kontrolovat.

Na dodržování zákona by na sjezdovkách měla dohlížet policie.

Petr Vavrouška, Marína Dvořáková, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme