Na polských silnicích jen s rozsvícenými světly

U nás nastane řidičům povinnost svítit i ve dne od změny letního času na zimní 31.října. Už ode dneška je ale třeba jezdit s rozsvícenými světly u našich severních sousedů v Polsku. Pozor by si na to měli dát hlavně ti, kteří se o víkendu chystají o Polska třeba na nákupy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

doprava

doprava | Foto: Jan Rosenauer

S mluvčím hlavního velitelství policie o tom mluvil varšavský zpravodaj Českého rozhlasu Pavel Novák.

Na polských silnicích se ode dneška musí jezdit s rozsvícenými tlumenými světly. Tato povinnost platí až do konce února. Jak Českému rozhlasu řekl tiskový mluvčí hlavního velitelství policie Marcin Szyndler policisté budou pečlivě sledovat neukázněné řidiče. I cizince.

"Je důležité, aby všichni, kteří přejedou hranice do Polska zapnuli světla. Každý řidič, který to neudělá, může počítat s tím, že bude muset zaplatit pokutu 100 zlotých. Pro informaci tedy asi 700 korun." Podle Marcina Szyndlera mohou zahraniční řidiči počítat s určitou benevolencí policie, ale nesmějí jí zneužívat.

"Je třeba si uvědomit, že než se vydáme na cestu do nějakého státu, musíme se seznámit s jeho dopravními předpisy. Ti, kteří jedou do Polska poprvé a zapomenou zapnout světla, se mohou dočkat jen poučení od policisty, že musejí svítit. Ti, kteří k nám ale jezdí často, s takovou shovívavostí počítat nemohou."

Jak se Český rozhlas dozvěděl na velitelství policie v Dolnoslezském vojvodství, které sousední s Libereckým, Královéhradeckým, Pardubickým a Olomouckým krajem, tamní policisté budou řidiče nějaký čas jen upozorňovat na povinnost svítit. Po krátké době hájení ale přijdou i pokuty.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme