Na rakouských dálnicích stojí desítky kilometrů aut

Rakouské silnice prožívají další zatěžkávací zkoušku. Nejkritičtější situace je před Tauernským tunelem. Mnohakilometrové fronty aut se od rána tvoří také na hraničních přechodech. Už čtvrtý víkend si na mnohých dálničních úsecích připadají řidiči jako v zajetí. Úniku z dálnice není a pohyb dopředu jen po metrech. Dovolenková sezóna je v plném proudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kolona vozidel | Foto: Jan Rosenauer

Nejen v Rakousku ale i okolních zemích přibývá podniků s celozávodní dovolenou, takže všichni vyrážejí na jih. Před vjezdem do Tauernského tunelu se už od rána tvoří dlouhá fronta o délce 25 až 30 kilometrů. Jak řekli Českému rozhlasu odborníci z automotoklubu ARBÖ, řidiči musí počítat na dálnici A10 s přinejmenším 4hodinovým čekáním, než budou do tunelu vpuštěni. Také na hranici se Slovinskem je dusno a k tradičnímu víkendovému obrázku patří mnohakilometrové zástupy aut i při vjezdu do Maďarska v Nickelsdorfu.

Markéta Kaclová, Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme