Na rakouských silnicích číhala ledová past

Stovky nehod, jeden mrtvý, několik těžce a spousty lehce zraněných, tuny zničeného plechu - taková je bilance dnešního dne na rakouských silnicích. Mrznoucí déšť je totiž časně ráno proměnil doslova v zrcadlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní nehoda | Foto: Ivan Babej

V Rakousku snad dnes nebylo jediné dálnice, která by kvůli autohaváriím nebyla v nějakém úseku uzavřena. Mnozí řidiči totiž nerespektovali velice špatné podmínky. Vozovky byly jako zrcadlo, zejména v Dolním Rakousku a okolí Vídně se mrznoucí déšť proměnil v centimetrovou vrstvu ledu.

Na dálnici A21 docházelo průměrně k třiceti nehodám v jedné hodině. Na Jižní dálnici byla i jedna smrtelná, spousta dalších lidí utrpěla zranění. Nebezpečné byly také oblasti ve spolkových zemích Salzburg a Tyrolsko, především v okolí Innsbrucku.

Naprostý chaos vznikl na rakouských silnicích už nad ránem. Nebezpečnou situaci zapříčinila nešťastná kombinace nízké teploty a padajícího deště. Hasiči a záchranné vozy červeného kříže byly celý den v plném nasazení. Teprve až odpoledne se situace zklidnila, tedy alespoň pokud jde o ledovku. Naopak sílilo šílenství v okolí velkých nákupních center. Nejvíce paralizováno bylo okolí Vídně a Lince.

Marie Woodhamsová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme