Letiště na řeckém ostrovu Kos je po zemětřesení opět v provozu, žádní Češi nebyli zranění

Na řeckém ostrově Kos bylo kvůli zemětřesení uzavřeno letiště. Do Česka se v pátek měla dopoledne vracet dvě letadla. Z Kosu už se zpožděním odletěl první spoj do Prahy.

Athény (Aktualizováno: 11:31 21. 7. 2017) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V případě Turecka se otřesy dotkly turistického letoviska Izmir a jeho okolí.

V případě Turecka se otřesy dotkly turistického letoviska Izmir a jeho okolí. | Foto: Reuters | Zdroj: Reuters

Z Prahy zatím stále neodletělo letadlo, které mělo startovat v 04.40 SELČ. Ranní spoj z Brna se startem v 05:00 SELČ se nakonec na cestu vydal krátce po 08.30 SELČ.

Zemětřesení na pobřeží Turecka si vyžádalo dva životy na řeckém ostrově Kos

Číst článek

Ráno řecká rozhlasová stanice Radiofono informovala, že letiště začíná obnovovat provoz. Podle mluvčího cestovní kanceléře Fisher Petra Bezděka letiště prošlo kontrolou statika a už je v provozu, informoval Radiožurnál.

Klienti CK Exim Tours a Alexandria na Kosu a v Turecku jsou v pořádku. Problémy zatím nastaly v jednom z hotelů, který byl evakuován kvůli popraskaným zdem.

Do Česka by se měla dopoledne vracet dvě letadla - jedno má dorazit do Prahy v 11.15 SELČ. Brněnský let má podle webové stránky tamního letiště už teď zhruba tři hodiny zpoždění i na návratu a nyní je očekáván ve 14.10 SELČ. Z Kosu už se zpožděním odletěl první spoj do Prahy.

Zemětřesení mělo centrum v Egejském moři, nejsilněji byl postižen Kos, ale záchvěvy pocítili také v Turecku a na ostrově Rhodos. Podle mluvčího cestovní kanceláře Fischer Jana Bezděka jsou čeští turisté na Kosu v pořádku.

Václav Jabůrek, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme