Na ruské černé listině je osm Němců. Berlín žádá vysvětlení

Osm Němců, kteří jsou na seznamu nežádoucích osob v Ruské federaci, má právo dozvědět se oficiální důvody, proč jim Rusko odpírá vstup do země. Ve svém prohlášení to požaduje německé ministerstvo zahraničních věcí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kreml

Kreml | Foto: Petr Jansa

Zkraje týdne odmítly ruské úřady vpustit do země konzervativního poslance Bundestagu Karla-Georga Wellmana. Berlín žádal transparentní jednání. Ten, kdo je na černé listině, by to měl vědět.

Seznamy, které Rusko posílá na evropské ambasády, jsou možnou reakcí na berlínské požadavky. Teď žádá Berlín zdůvodnění výběru. Evropská poslankyně za Zelené Rebecca Harmsová, která na černé listině také figuruje, logice výběru nerozumí.

"Jsou tam rozdílné osobnosti, evropské země jsou rozdílně pokryté, mám dojem, že je tam příliš hodně osobností z Pobaltí, řekla německému rozhlasu.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme