Na ruské letadlové lodi ve Středozemním moři havarovala stíhačka, druhá během pár týdnů

Ruský víceúčelový stíhací letoun Su-33 havaroval ve Středozemním moři při pokusu o přistání na letadlové lodi Admirál Kuzněcov. O nehodě, která se stala v sobotu, informovalo v pondělí ruské ministerstvo obrany. Jedná se o druhou havárii ruských letadel za poslední měsíc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská letadlová loď Admirál Kuzněcov | Zdroj: Reuters

Při přistání na letadlové lodi se přetrhlo jedno z lan brzdicího systému a stroj Su-33 přepadnul přes palubu letadlové lodi, uvedlo ministerstvo. Pilot, který se vracel z „plnění bojového úkolu“, se katapultoval a vyvázl nezraněn.

Operace palubního letectva jediné ruské letadlové lodi Admirál Kuzněcov stále pokračují, tvrdí zpráva ruského ministerstva.

Ruská stíhačka havarovala při pokusu o přistání na letadlové lodi. Pilot se katapultoval

Číst článek

V polovině listopadu informovalo ruské ministerstvo obrany o havárii stíhacího letounu Mig-29, jemuž při přistávání několik kilometrů od lodi selhaly motory. I při tomto incidentu se pilot úspěšně katapultoval a nic se mu nestalo.

Admirál Kuzněcov operuje ve východním Středomoří od začátku listopadu. Podle západních expertů loď spuštěná na vodu v roce 1985 už nevyhovuje současným technickým standardům a je pro bojové operace nevyhovující. Jde o jedinou loď v této třídě, protože sesterská loď Varjag nebyla nikdy dostavěna a byla prodána do Číny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme