Na ruském Dálném severu zavaleno sedm horníků

Sedm horníků zůstalo zablokováno v hloubce 500 metrů pod zemí v dole ve Vorkutě na ruském Dálném severu. V podzemí je uvěznily sesuvy půdy. Oznámilo to ruské ministerstvo pro mimořádné situace. Horníci, kteří byli nejprve považováni za pohřešované, jsou podle zatím posledních zpráv agentury Ria Novosti živí. Podařilo se jim navázat radiové spojení se záchranáři, kteří se je snaží vyprostit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

důlní štola | Foto: Hornické muzeum Příbram

Záchrannou operaci ale zpomalují obavy z výbuchu kvůli silné koncentraci metanu. K sesuvu půdy a závalu v dole došlo času v dole Severnaja, asi dvanáct kilometrů od Vorkuty. Pod zemí bylo v době neštěstí přes 150 horníků, kterým se včas podařilo ve zdraví dostat na povrch. Žádný z nich podle agentury nežádal lékařské ošetření. Příčiny neštěstí se vyšetřují.

V Rusku dochází k důlním neštěstím poměrně často. Doly jsou zchátralé, důlní zařízení zastaralé a jsou porušována bezpečnostní opatření. Nejhorší letošní katastrofou byl výbuch metanu v kuzbaském dole počátkem dubna, při němž přišlo o život 47 horníků.

Markéta Kaclová, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme