Na rušnou dálnici v jižní Anglii se zřítila lávka pro chodce. Rozdrtila dvě auta

Na dálnici M20 v hrabství Kent v jižní Anglii se na projíždějící auta zřítila lávka pro chodce. Zatím nejsou zprávy o obětech, záchranáři ošetřili jednoho zraněného. Důležitá dálnice mezi Londýnem a Doverem zůstane uzavřená až do neděle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice (ilustrační foto) | Foto: Milan Kopecký

Podle očité svědkyně, kterou vyzpovídali zpravodajové Sky News, rozdrtila lávka dvě vozidla včetně jednoho kamionu. Tomu podle televizních záběrů konstrukce zničila návěs.

„Domníváme se, že se kamion srazil s lávkou pro chodce, která se poté zřítila na vozovku,“ uvedla pro BBC kentská policejní mluvčí a dodala:

„Věříme, že nikdo není uvězněn v troskách. Avšak jeden člověk utrpěl zranění, která podle zpráv neohrožují život raněného.“

Záchranná služba na svém Twitteru uvedla, že do nemocnice transportovala motorkáře ve věku kolem 50 let.

Na dálnici se v obou směrech okamžitě vytvořily mnohakilometrové kolony. Poslední srpnový víkend je na britských silnicích tradičně velmi rušný.

Higways England, státem vlastněná společnost odpovědná za správu dálnic a hlavních silnic v Anglii, na Twitteru uvedla, že se situaci snaží co nejrychleji řešit. Zároveň požádala řidiče a cestující v blízkosti uzávěrky, aby se nevzdalovali od svých vozidel.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme