Na Sahaře zemřelo žízní přes 40 migrantů. Mezi obětmi jsou děti a novorozenci

Více než 40 migrantů ze západní Afriky přišlo tento týden o život poté, co se v Saharské poušti porouchal nákladní vůz, v němž cestovali. Zřejmě zemřeli žízní. Do nejbližší vesnice se podařilo dostat šesti přeživším. Ve čtvrtek o tom informoval zpravodajský web BBC.

Niamey (Niger) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poušť Sahara | Foto: Creative Commons Attribution-NonComercial-NoDerivs 2.0 Generic, east words

Většina migrantů pocházela z Ghany a Nigérie. Neštěstí nepřežilo také pět dětí, včetně tří novorozenců.

Šesti lidem se podařilo dojít do nejbližší vesnice, kde nehodu nahlásili úřadům a uvedli, že 44 lidí zemřelo žízní. Po rozsáhlém pátrání nigerské úřady v oblasti Agadez na severu země objevily jejich těla.

Loni v červnu úřady objevily v Saharské poušti u hranice s Alžírskem těla 34 migrantů, včetně 20 dětí. Podle všeho je opustili pašeráci lidí, kteří jim slíbili bezpečný přechod přes hranice, a migranti pak zemřeli žízní.

Humanitární organizace a státy monitorují přísun migrantů z Afriky do Evropy přes Středozemní moře, je však téměř nemožné vědět o přesném počtu lidí cestujících přes Saharu, jejíž značnou část nikdo nekontroluje.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme