Na sebeobranu je nejlepší brokovnice, doporučil Američanům Biden

K ochraně svých domovů by si podle viceprezidenta Joe Bidena měli Američané pořídit brokovnici. Doporučil jim to při veřejné debatě na Facebooku, kde otázky kladli čtenáři časopisu pro rodiče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký viceprezident Joe Biden

Americký viceprezident Joe Biden | Zdroj: Reuters

„Jestli se chcete chránit, pořiďte si dvouhlavňovou brokovnici. Nepotřebujete poloautomatickou pušku. Hůř se s ní míří a zachází. Na sebeobranu nepotřebujete 30 nábojů. Kupte si brokovnici. Kupte si brokovnici,“ uvedl doslova Biden.

Reagoval tak na konkrétní dotaz jedné čtenářky, která se ptala, jestli podle jeho názoru připravovaný zákaz prodeje poloautomatických útočných pušek nepřipraví občany dbalé zákonů o jeden z prostředků sebeobrany.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na sebeobranu je nejlepší brokovnice, doporučil Američanům viceprezident Joe Biden. Překvapivý výrok rozebral washingtonský zpravodaj ČRo Vít Pohanka

Bílý dům se snaží omezit právo na držení zbraní a viceprezident Biden řídí pracovní skupinu, která má zákon o regulaci připravit. Reakce na jeho výrok jsou tak usměvavé i kousavě ironické. Nejenom konzervativní noviny a komentátoři nad jeho doporučením pozdvihují obrazně řečeno obočí.

Joe Biden je ale známý tím, že často řekne něco, co vyzní úplně jinak, než to myslel. Kvůli své prostořekosti častým a snadným terčem například komiků, moderátorů oblíbených talk show.

Tentokrát chtěl říct, že na ochranu majetku a života nepotřebují občané útočné zbraně s velkokapacitními zásobníky, jaké používají často zločinci. Brokovnice je především lovecká zbraň a možnost si ji koupit má v tuto chvíli každý Američan a nepotřebuje k tomu žádný zbrojní pas, jako je to například v Evropě. A toto právo nechce nikdo omezovat.

Masakry z poslední doby sice ovlivnily veřejné mínění o zbraních, ale ne do té míry, že by se něco změnilo. V USA se například stále konají trhy se zbraněmi.

Vít Pohanka, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme