Na sever Izraele do neobydlené oblasti dopadly tři rakety z Libanonu. Nikoho nezranily

Na sever Izraele byly ve čtvrtek vypálené tři rakety z Libanonu, nikdo nebyl zraněn. Podle izraelské armády rakety dopadly do neobydlené oblasti na pobřeží, informoval zpravodajský server The Times of Israel.

Jeruzalém/Bejrút Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Konflikt si od pondělka vyžádal stovku obětí, z toho devět desítek v Pásmu Gazy. Na obou stranách zemřelo i několik dětí | Foto: Amir Cohen | Zdroj: Reuters

Jelikož rakety z jihu Libanonu směřovaly do neobydlené oblasti, nespustily se varovné sirény a ani protivzdušný obranný systém. Izraelská armáda jako obvykle nekomentovala, kdo podle ní za útokem z Libanonu stojí.

V Izraeli a Gaze se roztočila nová spirála násilí. Napětí stoupá, k další eskalaci může vést ‚jediná raketa‘

Číst článek

Libanonská televizní stanice MTV citovala zdroj z libanonské armády, podle něhož rakety vystřelila zřejmě palestinská skupina, nikoli libanonské radikální hnutí Hizballáh, podporované Íránem, úhlavním nepřítelem Izraele.

Katarská televize Al-Džazíra citovala zdroj z libanonské bezpečnostní služby, podle něhož byla rakety vypálené z blízkosti palestinského uprchlického tábora v jižním Libanonu.

Sirény už několik dní znějí v různých částech Izraele kvůli ostřelování raketami, které v pondělí zahájilo palestinské hnutí Hamás a další teroristická skupina z Pásma Gazy. Izrael reagoval masivním odvetným ostřelováním.

Konflikt si od pondělka vyžádal stovku obětí, z toho devět desítek v Pásmu Gazy. Na obou stranách zemřelo i několik dětí. Napětí v izraelsko-palestinském konfliktu eskalovalo minulý měsíc za ramadánu ve východním Jeruzalémě, kde se střetávali palestinští radikálové s policisty.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme