Na severu Itálie explodovaly dvě bomby. Nikdo nebyl zraněn

Na severu Itálie nad ránem explodovaly dvě bomby. Stalo se to před sídlem Ligy severu, která je koaličním partnerem ve vládě premiéra Silvia Berlusconiho. Dvě podomácku vyrobené nálože z presovaného černého prachu položili před sídlo Ligy severu v obci Gemonio u Varese dva maskovaní muži, jak vyšetřovatelé usoudili ze záznamu bezpečnostních kamer. Při explozích nebyl nikdo zraněn, ale vznikly hmotné škody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italská republika | Foto: Emanuel Macoun

Policie hledá pachatele mezi levicovými extrémisty ze sociálních center. Liga severu je extrémní levici trnem v oku, protože žádá už léta daňový federalismus, se kterým zůstane většina daní v oblasti, ve které byly vybrány. Levice jej odmítá, protože je nevýhodný pro italský jih.

Další rozruch o několik hodin později vzbudil nález podezřelého balíčku na americké ambasádě ve Vatikánu. Tady však šlo o planý poplach. Zásilka nakonec obsahovala jen diplomatické dokumenty.

Od minulého týdne byly v Itálii nahlášeny podezřelé zásilky už na 15 velvyslanectvích. Nejméně na tři z nich byly skutečně výbušniny zaslány. Dnešní exploze před sídlem Ligy severu však nelze podle vyšetřovatelů k těmto útokům nijak přirovnávat.

Vědunka Lunardi, Kateřina Causidisová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme