Na severu Mexika zadrželi stovky migrantů, téměř 200 se jich tísnilo v kamionu

Na severovýchodě Mexika zadrželi přes 300 migrantů ze Střední Ameriky, kteří se chtěli dostat do Spojených států. Největší skupina čítající 198 lidí byla natěsnána v kamionu, informovala v neděli BBC s odvoláním na místní úřady. Policie zatkla tři osoby podezřelé z pašování lidí.

Mexico City Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mexická hranice

Mexická hranice (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Mexická policie kamion s téměř dvěma stovkami běženců zastavila na kontrolním stanovišti v mexickém státě Tamaulipas. Lidé uvnitř neměli vodu ani potravu; v přepravním prostoru nebyla ventilace.

Čtyřiadvacet ze zadržených jsou děti bez doprovodu. Migranti do Spojených států směřovali z Guatemaly, Hondurasu a Salvadoru.

Organizace na ochranu lidských práv Amnesty International v nedávné době Mexiko kritizovala, že migranty původem ze Střední Ameriky vyhošťuje bez uvážení, jestli se fakticky nejedná o uprchlíky - zda je například v jejich domovské zemi nepronásleduje nějaká zločinecká organizace.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme