Na seznamu nejvlivnějších lidí planety jsou čtyři Němci

Americký týdeník Time zveřejnil prestižní seznam stovky nejvlivnějších lidí planety. U našich západních sousedů zavládlo překvapení, protože do výběru se dostali hned čtyři Němci. Jen jméno papeže Benedikta XVI. se všeobecně očekávalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová | Foto: AFP

Angela Merkelová vrátila Němcům úsměv na tvář, píše Time ve zdůvodnění, proč mezi stovku nejvlivnějších lidí světa zařadil německou kancléřku. Ta sice podle amerických novinářů působí někdy mdle, ale pochvalu zaslouží její kompetentnost, klid a věcnost.

Na seznamu se skví i jméno fotbalové legendy Franze Beckenbauera, dnes šéfa organizačního výboru mistrovství světa. Bývalý šéf americké diplomacie Henry Kissinger ho označil za fotbalový "mýtus", což se údajně dá říct leda tak o Pelém.

Největším překvapením je ale jméno šéfa koncernu Daimler-Chrysler Dietera Zetscheho, jehož manažerské schopnosti dostaly automobilku z krize.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme